Gelecekteki kullanım için satın alabileceğiniz ve depolayabileceği en yüksek kalitede shrink film parası aldığınızı varsayalım. 1 ile 10 arasındaki bir ölçekte, en kötü shrink film parasının satın alınamaz hale gelmesi veya kötüleşmesi durumunda ne kadar üzülecektiniz? Ambalaj malzemesi ne kadar kaliteli olursa olsun, depolarken gerekli önlemleri almalısınız.

Sıcaklık, nem, toz ve zaman, filminizin performansını ve estetiğini etkileyebilecek tüm depolama faktörleridir. Depolama ile ilgili bu basit sorunları ele alarak, ürününüzün görünümünü iyileştirebilir, shrink filminizin raf ömrünü uzatabilir ve uzun vadeli maliyetlerinizi en aza indirebilirsiniz.

Bu makalede, yukarıda bahsedilen faktörlerin, shrink filminizin kalitesini nasıl azaltabileceğini ve en iyi riskleri gösteren mevsimlere dikkat çekerek, en iyi uygulamaları paylaşabileceğini ayrıntılarıyla anlatacağız.


Ambalaj Malzemelerinizi Etkileyen Koşullar 

Aşırı sıcak ve soğuk dereceler, malzemelerinizin durumunu zamanla etkileyebilir. Aşırı ısı filmlerinizi küçültebilir ve makinelerinizde çalışırken sıkışması daha olasıdır. Ayrıca ürününüzü etkilenen filmle paketlemek daha da zorlaşacak. Tersine, aşırı soğuk filmler daha kırılgan hale gelebilir ve çatlama riskini artırabilir.

Toz ve diğer havadaki partiküller de sorun yaratabilir. Bu kirletici maddeler, streç filminizin gerdirme yeteneğini ve büzülme filminizin büzülme yeteneğini etkileyebilir, bu da makineleriniz ve bitmiş ürünleriniz için sorun yaratabilir. Makineleriniz malzeme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamış olsa bile, shrink film rafa çıkabilir ve rafta olması gerektiği gibi parlamayan bir üründe sorun yaratabilir.

Son olarak, shrink filminizin depolamada ne kadar uzun süre kaldığı, bu problemlerden daha fazla zarar görecektir. Daha uzun hava sıcaklıkları ve diğer çevresel faktörler filmlerinizi etkileyebilir, bu da daha büyük olmaları ve gevşek kenarlar geliştirmeleridir. Son ürününüzü sarma zamanı geldiğinde, ambalajlama işleminin daha uzun süreceğini veya çok fazla atık üreteceğini öğrenebilirsiniz.


Shrink Film Saklamak için En İyi Uygulamalar 

Shrink film veya diğer ambalaj malzemelerini satın almadan ve saklamadan önce, depolama gereksinimlerini bildiğinizden emin olun. İklim korumalı ambalajlarla çalışmak istemezsiniz. Malzemenizin gerektirdiği konusunda emin değilseniz, tedarikçiniz bu bilgilere sahip olmalıdır.

Genel olarak, shrink ambalaj en iyi 30 ila 77 derece Fahrenheit arasındaki sıcaklıklarda saklanır. Doğal olarak yaz ve kış, depolama ortamınıza en özenli olmanızı gerektiren mevsimlerdir.

Yaz Deposu
İlkbaharda olmasa bile, tesisiniz yaz aylarında yüksek ısıya maruz kalacaktır. Küçültme kılıfları 100 dereceyi aşan sıcaklıklarda tutulursa, mallarınızı koruma yeteneklerini zamanından önce küçültebilir ve tehlikeye atabilirler.

Bu sıcak aylarda, şrink malzemelerinizin en soğuk bölgelerinde depolanmasına ve soğutulmasına gerek kalmaz. Serin tutulmalılar ama çok soğuk değiller. Deponuzdaki en havalı yerler, genellikle palet raflarınızın en alt kısmındaki zeminlere ve çok fazla güneş ışığına maruz kalan pencerelere veya yerlere yakındır. Ayrıca, shrink filmlerinizi yüksek trafikli kapılardan uzak tutmak isteyeceksiniz çünkü bu bölgelerdeki sıcaklıklar büyük ölçüde dalgalanma eğilimindedir.


Hasarlı Rulolar Nasıl Belirlenir 

Shrink film veya diğer ambalaj malzemelerini satın almadan ve saklamadan önce, depolama ihtiyacına sahip olun. İklim korumalı ambalajlarla çalışmak istemezsiniz. Malzemenizin kullanılabilirliği, tedarikçiniz bu sırada sahip olmalıdır.

Genel olarak, shrink ambalaj en iyi 30 ila 77 derece Fahrenheit bulunan sıcaklıklarda saklanır. Doğal olarak yaz ve kış, depolama ortamınızı en özenli olmanızı sağlayan mevsimlerdir.

Yaz Deposu
İlkbaharda olmasa bile, sizde yazının fazla olması durumunda kalacaktır. Küçültme kılıfları 100 dereceyi aşan sıcaklıklarda tutulursa, mallarınızı koruma yeteneklerini zamanından önce küçültebilir ve tehlikeye atabilirler.

Bu sıcak aylarda, şrink malzemelerinizin en soğuk bölgelerinde depolanmasına ve soğulmasına gerek kalmaz. Serin tutulmalılar ama çok soğuk değiller. Deponuzdaki en havalı yerler, içeri palet raflarınızın en alt kısımlarında ve daha fazla güneş ışığında maruz kalan pencerelere veya yerlere yakındır. Ayrıca, shrink filminizde yüksek trafikli kapılardan uzaklaşmalı.